Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uriáš na Staromáku nestrašil, ale konal dobročinnost

11. 12. 2016 10:00:00
1.12.2016 konečně rozzářilo filmová plátna dlouho očekávané pokračování pohádky pro malé i velké Anděla Páně 1. Anděl Páně 2 byl hned po prvním víkendu ověnčen vítěznými vavříny v návštěvnosti mezi českými filmy.

Petronel s Uriášem si se svým týmem i s pomocí boží doběhli pro první místo v počtu 199 300 diváků. Jejich rekord ještě zvyšují předpremiérová představení, s nimiž se návštěvnost vyšplhala na maxirekord 222 678 diváků.

A jelikož děj pohádky se odehrává na Mikuláše, objevili se v pondělí 5.12.2016 někteří z rekordmanů i na Staroměstském náměstí, kde prozradili lecjaké perličky z natáčení.

Petronel se bohužel nedostavil, asi zase někde něco zmatlal nebo možná zabloudil. Naštěstí režisér Jiří Strach, který se na rozdíl od něj dostavil, zprostředkoval vzkaz od Petronela z nebe přes svůj mobilní telefon. A tak diváci slyšeli, jak jim Petronel ze shora přeje Hezké Vánoce a zve je do kina. Jiří Strach prozradil, že za natočením dvojky se skrývá nádherná věta scénáristy Marka Epsteina: „Jeden den v roce to de. Na Svatýho Mikuláše.“ – tedy, že lze poslat Petronela a Uriáše na zem, aniž by způsobili jako nebešťané rozruch na zemi.

Postrašit diváky přišel Uriáš, ale zapomněl si v pekle rohy i pekelný kostým, takže nepůsobil jako ďábelsky svůdný fešák, ale jako milý fešák, který přispěl svým podpisem na dobročinnost.

Vyzpovídat se přišla i Anička Čtvrtníčková a její otec svatý Petr - Petr Čtvrtníček a také výkonný producent Aleš Týbl. Anička měla sebou i své dva anděly strážné - dvě producentky Svatavu Peškovou a Šárku Cimbalovou.

Při zpovědích mimo jiné vyšlo najevo, že díky technice a skvělé výtvarnici kostýmů Kataríně Holé měl sice Petronel lehčí a sundavací křídla, ale přesto s osmi kily na zádech chodil mimo kameru v předklonu, což na pódiu předvedl s dokonalostí sobě vlastní Jiří Uriáš Dvořák.

Avšak díky jiné technice zvané dron, která ze shora snímala putování Uriáše a Petronela, naputovali oba rekordmani ve sněhu skoro Jizerskou padesátku, až z toho viděli andělíčky.

Anička Čtvrtníčková sklidila od svých kolegů za své prvoherecké výkony nejen obdiv za hrdinský čin, kdy trpělivě a bez řečí visela v zimě 2 hodiny na laně, ale i chválu nebeskou za svou hereckou pokoru.

Anička se vyzpovídala, že se přestala bát čerta a když poznala, že čert není čert, ale Svatý Petr - tedy táta, na což měl však Uriáš jiný názor. Tvrdil, že Anička se přestala bát čerta, až když poznala Uriáše.

Sám Jiří Uriáš Dvořák prozradil, že natáčení Anděla Páně byla pro něj i pro Ivana Petronela Trojana pudová záležitost - tedy buď to pude, nebo to nepude - a po první klapce si řekli, ale ono to pude. A šlo jim to nádherně.

Na závěr setkání s malými i velkými diváky si ještě rekordmani zahráli házenou s tričky s plakátem Anděla páně 2.

Anděl Páně1 patří mezi klenoty české pohádkové tvorby, tedy pohádky na které se můžete dívat pořád dokola a nikdy se neokoukají. Pořád v ní objevujete něco nového a nebo naopak se těšíte na známé hlášky či scény. Anděl Páně 2 ještě přesahuje svého mladšího bratra.

A jelikož pro fanynky a fanoušky od 4let do 100let a více je Anděl Páně 1 nejlepší pohádka na Zemi, Anděl Páně 2 se usadil v jejich srdcích jako nejlepší poháda v naší Galaxii.

Režisér Jiří Strach a herec Jiří Dvořák podpořili svými podpisy nadační fond Wine for Help ve prospěch dětí s mukopolysacharidosou.

Anděl páně 2 svým příběhem laskavým pikantním humorem nepřináší jen lásku, pohodu a radost do srdcí diváků, ale pomáhá i nemocným dětem.

Po skončení besedy na Staroměstském náměstí podepsali režisér Jiří Strach a herec Jiří Dvořák lahve kvalitního vína darované vinotékou Tempoallegro, které se budou dražit 15. prosince na akci "VÁNOCE S WINE FOR HELP II." nadačního fondu Wine for Help ve prospěch dětí s mukopolysacharidosou.

Přijďte plnit 15. prosince vánoční přání s námi!

https://www.facebook.com/events/594645450721920/

Videa z besedy na Staroměstském náměstí

Pokud chcete nahlédnout do zákulisí Anděla páně 2 – podívejte se na videa, jak se pohádka natáčela.

1.Video ze zákulisí natáčení Anděl Páně 2 - z deníčku produkce

https://www.youtube.com/watch?v=rT6UJGhjTWA&feature=youtu.be

Dozvíte se například, kolik jablek bylo během natáčení spotřebováno, jaká odrůda byla použita pro jablko Poznání nebo kolik pytlů sněhu vyrobeného z papírové drti bylo potřeba na dosněžení během natáčení zimních venkovních scén.

2. Jak vznikaly kostýmy

https://youtu.be/vtxHPOBlOuE,

Obléknout film Anděl Páně 2 – to byl úkol pro kostýmní návrhářku, držitelku Českého lva (Hořící keř) Katarínu Hollou. Producentky a režisér ji postavili do nelehké situace, musela navázat na práci zesnulé Jarmily Konečné v první filmu. „Najednou přišla hrozná zodpovědnost, jak naplnit Jirkovu představu a vlastně jít trošku po její cestě, protože to není jednoduché přebrat po někom koncepci – nedá se změnit, musí se respektovat, ale vzhledem k tomu, že to byla moje paní profesorka, tak to byla pro mě i taková výzva a závazek tomu dostát se ctí,“ říká Katarína Hollá.

3. Další píseň Modlitba

https://youtu.be/tZjcFF8pSAo

Modlitba v podání Vojtěcha Dyka, která spolu s vánočním duetem Andělská, kterou nazpíval Karel Gott s dcerou Charlotte Ellou, zazní ve finále celého filmu.

Modlitbu složil autor filmové hudby k Andělu Páně 2 Ondřej Gregor Brzobohatý, text je z dílny L ́ubomíra Feldeka.

„Vydržte sedět přes titulky, vyplatí se to,“ vzkazuje režisér Jiří Strach, který také natočil s Vojtěchem Dykem klip k Modlitbě.

Foto: archiv Oldřich Formánek a nadační fond Wine for Help

Autor: Hana Formánková | neděle 11.12.2016 10:00 | karma článku: 10.98 | přečteno: 232x

Další články blogera

Hana Formánková

Kocourkovský protikuřácký zákon

Tak nám začal od 31. Května - symbolicky na Světový den bez tabáku – platit protikuřácký zákon, jehož smyslem je omezit počet kuřáků a chránit personál a návštěvníky - nekuřáky barů, restaurací apod. před pasivním kouřením.

16.6.2017 v 9:30 | Karma článku: 34.84 | Přečteno: 1514 | Diskuse

Hana Formánková

Kdo lže a kdo koho úkoluje

Kdyby se takto choval někdo v pracovním, osobním či přátelském vztahu k nám, určitě by jsme si mysleli, že si z nás při nejmenším utahuje.

15.5.2017 v 12:58 | Karma článku: 37.88 | Přečteno: 1163 | Diskuse

Hana Formánková

Zloduch Babiš a politická žumpa

„Vypadá to, že ministr financí Andrej Babiš zřejmě zneužíval v politickém boji nejen svá média, ale i nelegálně pořízené policejní spisy.

10.5.2017 v 11:41 | Karma článku: 48.23 | Přečteno: 15422 | Diskuse

Hana Formánková

Jak podrazit nohy úspěšné vládě

Ekonomika roste, firmy prosperují, nezaměstnanost klesla na minimum, zvyšují se důchody i platy. O nemocných se už nemluví jako o parazitech

5.5.2017 v 14:25 | Karma článku: 41.04 | Přečteno: 2110 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 11.21 | Přečteno: 434 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 15.91 | Přečteno: 309 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 22.31 | Přečteno: 457 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 211 | Diskuse

David Gruber

Hlubiny študákovy duše – písemka z matematiky 1939 – prezidentští kandidáti v roce 2017

Včerejší den se týkal studentů, televize Nova tedy měla o nich klasický film z roku 1939. Zajímalo mne, jaké příklady měli septimáni na závěrečnou písemku z matematiky. A co ty příklady vypovídají o úrovni vzdělanosti tehdy a dnes

18.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 28.65 | Přečteno: 879 | Diskuse
Počet článků 405 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3900

Obyčejná žena, která je děním kolem sebe zasažena  redaktorka Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.